یازده توصیه به دانشجویان عزیز

ضمن تبریک روز دانشجو خدمت همه دانشجویان عزیز در سراسر کشور و آرزوی سلامتی و بهروزی برای یکایک آنها، به این مناسبت چند نکته را متواضعانه خدمت دانشجویان گرامی تقدیم می کنم :

یک. خود را از تحصیل باکیفیت و پربار محروم نکنید و برای آن برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

دو. قدر دوران دانشجویی را بدانید و توجه داشته باشید که این دوران یکی از شیرین ترین مقاطع زندگی است که می تواند بخش مهمی از خاطرات خوش شما را بسازد.

سه. دانشگاه را علاوه بر محل تحصیل دانش، محل پرورش فکری، اخلاقی و سیاسی خود بدانید و ظرفیت های خود را برای ساخته شدن آزاد کنید.

چهار. ادب و خوش خلقی را زینت خود قرار دهید و مروّج صداقت، مهربانی، یک‌رنگی، وفای به عهد، حیا و نظم باشید.

پنج. از اساتید باسواد و در عین حال روشن بین و وارسته بیش از بهره گیری در کلاس ها استفاده کنید و گره های علمی و فکری خود را به کمک آنها باز کنید.

شش. هیچگاه امید خود را از دست ندهید و با درک داشته های خود، و توکل به خدای متعال، برای رسیدن به شرایط مطلوب و مطلوب تر تلاش کنید.

هفت. قدر جمهوری اسلامی و خون هایی که به پای آن ریخته شده است را بدانید و توجه داشته باشید که راه رفع ضعف‌ها و اشکالات و راه پیشرفت، از درون خود ما می گذرد.

هشت. نسبت به شناخت عمیق و همه جانبه تحولات داخلی و بین المللی و پیچیدگی های آن کوشا باشید و در قبال مسائل، عکس العمل عالمانه و انقلابی داشته باشید.

نه. از تبدیل شدن خود به ابزار جناح های سیاسی و افتادن در بازی های منفعت طلبانه آنها جلوگیری کنید.

ده. هیچگاه به کشورهای سلطه گر خوش بین نباشید و با مرور دائم سوابق تاریک آنها در منطقه و ایران، به دعوت های آنها هر قدر هم که خوش رنگ و لعاب باشد با دیده تردید نگاه کنید.

یازده. در هیچ شرایطی از خط رهبری فاصله نگیرید و آن را به تکیه گاه و حجت دینی و عقلی خود در زندگی فردی و اجتماعی تبدیل نمایید.

۱۶ آذر ۹۹

http://gholami.sccsr.ac.ir/?p=2462